piątek, 20 września 2013

Tatínek vzpomíná na prázdniny

Prázdniny skončily a ukázalo se, že tatínek napsal poslední zprávu někdy na jejich začátku nebo ještě dřív. A přitom se toho tolik stalo! Omluvou mi může být to, že jsem měl - a pořád mám - opravdu mnoho práce, neboť končím vědecký grant "Patrocinia kościołów średniowiecznych na Morawach południowych," :) co se za tím přesně skrývá, nebudu tady raději ani psát.
Když tak nyní o prázdninách přemýšlím, byly pro nás pro všechny velmi aktivní. Nejdřív jsme jeli do Chorvatska, aby se Eliška naimpregnovala proti nachlazení na další rok. Doufejme, že to pomůže! V Chorvatsku si dokonce našla kamarádky: vnučku našich domácích Elenku (tu jsme znali už od loňska, protože jsme byli u stejných lidí jako loni) a Tinu, dcerku takových lidí ze Záhřebu, kteří tam byli také, bohužel jen na týden. Každý den večer jsme se setkávali v besídce porostlé vínem a hráli hry; zdravé holky kupodivu přijaly Elišku dobře a Eliška si taky docela pěkně hrála, i když, pravda, zde byl jeden rozdíl. Elenka s Tinou si hrály samy, zatímco Ela k tomu potřebovala tatínka nebo maminku - někoho, kdo by jí pomáhal. Připomnělo mi to, jak jsem kdysi četl takový článek o studené válce, kde psali, že letadla NATO byla ve vzduchu samostatnější, zatímco u těch sovětských byl potřeba neustálý kontakt s řídícím střediskem. Takže Eliška byla taková sovětská stíhačka a já jsem byl to řídící středisko, které ji navádělo :)
A tady naopak Eliška pomáhá mně cvičit sklapovačky:


Na další fotografii se Eliška, prosím, učí lízat zmrzlinu. Eliška to totiž neumí a jak jsme se dověděli, měla by hodně lízat - je to druh logopedického cvičení! Tady na nábřeží v Lošinji jí to ještě moc nešlo, ale teď je to mnohem lepší. Sezóna na zmrzlinu, pravda, bohužel už skončila, ale olizovat se dá i mnoho jiných věcí, například talíře po obědě :)

(pokračování příště)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza